Naše nová adresa - Střelice u Brna, Žleby 2, Studio CASCADE-kuchyně s.r.o. / Vždy nás kontaktujte předem na tel. 737 608 590.
Děkujeme, t
ým e-cascade

Celkem 0 položek
0 Kč

Trouby SIEMENS se základními funkcemi - jak si vybrat?

10.04.2022

Jednou ze základních řad pečících trub Siemens, je řada IQ 300 s označením pečící trouba – tato řada je určena pro klienty, kteří nechtějí nijak experimentovat s vařením a jsou zvyklí péct většinou na programy vrchní a spodní ohřev nebo na horký vzduch.

Pečete rádi vánoční cukroví nebo třeba máte větší rodinu a potřebujete upéct 6 nohavic štrůdlu? I pro tuto troubu to není problém, trouby IQ300 disponují programem 3D horký vzduch Plus, kde vložíte až tři plechy najednou. Což znamená, že jste schopni upéct například až 6 nohavic štrůdlu (závinu) najednou nebo tři plechy vánočního cukroví. Díky horkému vzduchu se tak propeče vše na třech úrovních.

Rádi pečete maso? Ideální je další typ ohřevu - horní/spodní ohřev. Díky tomuto ohřevu budete mít hovězí svíčkovou, celé kuře nebo kus pečeně krásně měkké. Program horní/spodní ohřev je také ideální na sladké a slané nákypy.

Pokud máte rádi ryby nebo maso více propečené, tak doporučujeme program cirkulační infra-gril. Při tomto programu se topné těleso grilu a ventilátor střídavě zapínají a vypínají, a tak budete mít rybu nebo maso rovnoměrně propečené. Úžasně takto připravíte pstruha.

Pokud rádi grilujete, tak jistě oceníte program velkoplošný gril. V tomto případě se zapne horní topné těleso, které z vrchní části pokrm ugriluje. Tento typ programu můžete použít například na burgery.

Dalším program, který základní trouba Siemens má je stupeň pro pizzu, ten asi nemusíme vysvětlovat, je to program, při kterém je ideální péct pizzu.

Program spodní ohřev je ideální při zavařován ovoce a zeleniny ve sklenicích. Stačí si vzít hluboký plech, do něj dát starou utěrku, nalít vodu a postavit sklenice. Zavařování je stejné jako v zavařovacím hrnci, když nastavíte teplotu na 100C, zavařovat můžete ovoce a zeleninu tak, jak jste zvyklí.

Skvělou vychytávkou je rychloohřev – je to funkce, kterou když zapnete, tak se trouba rychleji nahřeje.

Trouba HB234A0S0 nabízí právě tyto základní programy, elektronická regulace teploty u této trouby je 50C - 275C. Kromě toho trouba disponuje čistícím programem ecoClean Plus: kde speciální povrch zadní stěny dokáže absorbovat tuky. Materiál ecoClean se regeneruje při každém automatickém ohřevu.

Trouba má i systém teleskopického výsuvu varioClip, díky rychlému a snadnému upevnění můžete teleskopický výsuv umístit do libovolné výšky, a tak přesně přizpůsobit způsob pečení aktuálnímu druhu pokrmu.

Naše oblíbené recepty

Závin (makový, jablečný, nutelový…) 500g hladké mouky, 50g cukru, 2 dcl oleje, 2 vejce, 1 práškový pudink, 250ml mléka, 1 kostka droždí. Vypracujete hladké těsto, které necháte cca 10min odpočinout. Pak těsto rozválíte, naplníte tím, co máte rádi, zamotáte, potřete rozpuštěným máslem a upečete na 180C asi 30minut. Povrch závinu by měl být do zlatova.

Pudinkové strojkové tyčinky – 6 vanilkových pudinků, 400g hladké mouky, 250 Hery nebo másla, 250g cukru moučka, 2 celá vejce. Vyhotovíme z ingrediencí těsto a přes mlýnek uděláme tyčinky, pečeme na 180C asi 10-15min. Slepujeme zavařeninou a konce namáčíme v čokoládě.

Pstruh
A jak připravujeme pstruha my? Vykuchané pstruhy omyjeme, osušíme a z obou stran do nich uděláme několik zářezů. Zvenku a zevnitř je osolíme a opepříme. Sůl vtíráme i do všech zářezů. Omyjeme si citrony a nakrájíme je na kolečka, na dva pstruhy potřebujete asi 2 citrony. Citrony vložte do břicha pstruhů. Pstruhy dejte do pekáčku nebo zapékací mísy, na vrch pložíte snítky tymiánu a kopru, plátky másla. Můžete pokapat ještě olivovým olejem. Dáte na 15 minut péct do trouby na cca 190C.

Cuketový nákyp
Cuketu, šunku a sýr nastrouháme nahrubo, přidáme vejce, olej, sůl, pepř a orestovanou cibulku. Vše nalejeme do zapékací mísy, kterou si předem vymažeme tukem a vysypeme strouhankou. Nákyp pečeme dozlatova na 150-200C, program horní a spodní ohřev. Můžete konzumovat s bramborem nebo jen tak.

Domáci burgery
Na burgery se nám osvědčil recept, kdy smícháte hovězí mleté maso, sůl, pepř, cibuli, česnek, dijonsku hořčici, worchestrovou omáčku, žloutek a trošku petrželky. Přísady jsou na cca 800g masa. Vytvarujete 4 burgery a doprostřed udělejte palcem prohlubeň, to aby se při pečení nekroutily. Grilujeme cca 4minuty po každé straně na asi 200C. Burgery pak dokončíte obvyklým způsobem, tedy opečete si rozkrojenou housku a přidáte si, co máte rádi. Burger můžete ještě vylepšit sýrem, kdy plátek sýra dáte přímo na burger v době, kdy ho máte ještě na grilu. Necháte sýr rozpustit cca 1 minutu před koncem.

Recept na domácí pizzu
My si pizzu děláme sami z těchto ingrediencí – 450g hladké mouky, 170ml vlažné vody, 1 lžíce moučkového cukru, 15g kvasnic, půl lžičky soli, 3 lžíce oleje. Smícháme mouku, olej a sůl, přidáme vodu. V 5ti lžících vody si vytvoříme kvásek, jak začnou kvasnice dělat na povrchu bublinky přelijeme kvásek do mouky, uhněteme tužší těsto. Těsto by mělo být suché na dotek. Necháme kynout cca hodinu až hodinu a půl. Těsto si můžeme zabalit do sáčku a nechat ho do druhého dne v lednici. Z tohoto množství připravíte 3 větší pizzy přes celý plech.